Načítání

Zadejte hledaný text

Budvar aréna viděla další gólovou nadílku. Schytal ji Havířov

Také druhý korálek na pomyslnou třízápasovou šňůru domácích zápasů navlékli hokejisté Českých Budějovic ve vítězné barvě. Během první třetiny dokázali hosté na dvoubrankový náskok odpovědět kontaktní trefou, ovšem další vyjádření nepřidali a po zbytek zápasu vyučoval pouze Motor.

Havířovští sice do zápasu vstoupili v dobrém tempu a skvěle začali napadat, jenomže se také jako první provinili proti pravidlům a celek s nejlepším útokem v lize početní převahu využil. Nejenže David Gilbert otevřel skóre, ale vstřelil také jubilejní dvoustou branku Českých Budějovic v aktuálním ročníku, Blízko zvýšení skóre byl Suchánek o pouhou minutu později, avšak jeho zastavila rozezněná tyč. Snaha domácích přinesla další úspěch ve třinácté minutě, když po dobře odvedené práci Christova uklízel za Stezku kotouč Miroslav Holec.

Výhodu v přesilové hry dostali také hokejisté AZetu a využili ji po pouhých třinácti sekundách. Do Kachyňovy střely od modré čáry vložil hůl Lukáš Bednář a lovit ze své sítě puk musel i Klouček. Snížení Havířov přiměl ke zlepšené hře, ale vymazat ztrátu nedokázali a tak první dějství siréna ukončila v průběžném výsledku 2:1.

Vstup do druhé periody byl ve znaku okamžitého tlaku Motoru vůči Stezkovi. Doležala však zastavila znovu orazítkovaná tyč a Holec nedokázal dopravit puk do odkryté branky. Babkovo nahození už gólem skončilo, když jej do sítě protečoval David Gilbert, čímž si připsal druhou trefu v zápase a vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Následující minuty přinesly četná vyloučení a poté, co se hosté ubránili, mohli těžit z dvou trestů na druhé straně, které se navzájem kryly, jenomže ani minutu dlouhá dvojnásobná přesilovka neskončila úspěchem. Proti třem si ovšem zahráli také Jihočeši a Jan Kloz po souhře s Pýchou přesně trefil volný prostor na bližší tyči. V poslední minutě druhé třetiny ujížděl do přečíslení Novák s Holcem, ale skóre se prozatím neměnilo,

Vývoj tohoto utkání již Jihočeši dirigovali bez sebemenšího zaváhání a přestože se hosté nadechovali k nátlaku, srazil je tvrdý zásah v podobě gólu Martina Beránka, jenž za brankáře Stezku dorážel Christovem nastřelený touš do tyče. Havířov hrozil ze sporadických výpadů, ale Klouček si statistiky pocuchat nenechal a nadále odolával. A když šel Havířov znovu do tří, byla otázka času, kdy Motor udeří pošesté. Prvně vyloučený hráč se vrátil na let a v klasické přesilové hře se prosadil čtyřbodový Martin Novák, jemuž stoprocentní příležitost na zlatém podnose připravil Endál. Stačilo jen trefit odkrytou klec.

Spanilá jízda Budějovic ještě nedoznala konec a tak se domácí po vší snaze a dalším dobře ubráněném oslabení zasloužili o konečnou úpravu výsledku. Další úkaz špatné disciplíny hostujícího mužstva byl jasným signálem pro snaživého Víta Christova, kterému zatím štěstí moc nepřálo, načež se s úspěšným zakončením potkal přiřadil utkání slušivé skóre v poměru 7:1.

ČEZ Motor České Budějovice – AZ Residomo Havířov 7:1 (2:1 2:0 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Gilbert (M. Novák, Endál), 13. Holec (Christov), 26. Gilbert (Babka), 36. J. Kloz (Pýcha, Šimánek), 43. Beránek (Christov), 52. M. Novák (Endál, Pýcha), 57. Christov (Venkrbec) – 16. L. Bednář (Kachyňa, Kotala)
Vyloučení: 6:8, navíc Dajčar (HAV) 10 min  |  Využití: 3:1.
Rozhodčí: Valenta, Hucl – Flegl, Polonyi  |  Diváci: 6071