Oba týmy oproti poslednímu představení zaznamenaly změnu v sestavě. Zatímco se na straně ostravského týmu do základní sestavy podíval Potočný, Dynamo poprvé s sezóně vyslalo do boje Maxima Talovierova s od začátku utkání si premiéru odbyl Fortune Bassey.
Aktivněji vstoupili do zápasu hosté. Zejména Potočný se za trenérovu důvěru mohl hned několikrát odvděčit gólem, ale znovu se ukazovalo, že brankář Vorel bude důležitým článkem budějovického týmu. Jenomže ani ten nedokázal odolávat neustále a po půlhodině hry už lovil míč ze své sítě. Ndefe svým dlouhým nákopem do vápna našel u tyče volného Nemanju Kuzmanoviče, jehož křižná hlavička skončila tam, kde měla.
Po inkasovaném gólu se hra Dynama sice zvedla, ale Slezané si poločasové vedení pohlídali a do kabin odcházeli značně veselejší, než jejich protějšek. Po změně stran se vyšší aktivitou znovu prezentovali svěřenci trenéra Smetany a netrvalo nikterak dlouho, aby se radovali podruhé.
Už ve dvaapadesáté minutě Fleišman k zakončení pobídl svého spoluhráče Daniela Tetoura a když druhý jmenovaný hlavičkoval odrazem o zem, neměl Vorel šanci patřičně zasáhnout. Baník se tak dočkal dvoubrankového vedení.
Domácí se ovšem nechtěli nechat zahanbit a tak nedlouho na to snížili na rozdíl jediné branky. A strůjcem onoho alespoň dílčího úspěchu byl Fortune Bassey, který svou pohlednou kličkovanou zakončil střelou k tyči. Zkušený brankář Laštůvka byl bezmocný. Později se ovšem ukázal jako potřebný, když úspěšně zasahoval proti zvýšené aktivitě Černobílých. Nakonec vzešlo v pravdu, že jeho dobrý výkon dopomohl vítězství Ostravanů velkou měrou.
Definitivní tečku za utkáním nakonec ale udělali hosté. Klid na kopačky svého týmu dostal David Lischka, jenž po standardní situaci svým třetím gólem v sezóně korigoval skóre ve konečných 3:1 ve prospěch Baníku Strava. Šanci na reparát dostanou Jihočeši v sobotu 14. 8. 2021, když zavítají na půdu Olomouce.
SK Dynamo České Budějovice – FC Baník Ostrava 1:3 (0:1)
Branky: 58. Bassey – 35. Kuzmanović, 52. Tetour, 88. Lischka
ŽK: Bassey, Čavoš – Laštůvka, Kaloč
Rozhodčí: Zelinka – Horák, Pochylý | Dicávi: 3 286
SK Dynamo České Budějovice
Vorel – Čolić, Králik (C), Talovierov, Sladký (75. P. Novák) – Javorek (66. Hellebrand), Čavoš, Mihálik (82. Mršić), Hora – Michal Škoda, Bassey (75. Brandner)
FC Baník Ostrava
Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – D. Buchta (83. de Azevedo), Tetour (77. Budínský), Kaloč, Kuzmanović (77. J. Pokorný), Potočný (62. Sor) – Almási (62. Jiří Klíma).