Načítání

Zadejte hledaný text

Dlouholetý kapitán Jakub Matušík se po roce vrací z brodské Kotliny do Tábora

Na soupisku hokejistů HC Tábor přibylo v den mikulášské nadílky další jméno. A ne jen tak ledajaké – téměř po roční odmlce se vrátil někdejší kapitán a jedna z nejvýraznějších postav uplynulé druholigové epochy Jakub Matušík.

Dvaatřicetiletý útočník se v polovině prosince loňského roku rozhodl po dlouhých letech změnit dres a zamířil do kádru ambiciózních havlíčkobrodských Bruslařů. V jejich mužstvu zahájil i letošní mistrovský ročník, ale nyní se jeho hokejová cesta znovu otočila domů k Táboru. Oba kluby se v uplynulých dnech dohodly na předčasném ukončení hostování Jakuba Matušíka a v současnosti už je znovu hráčem mateřského HC Tábor.

„Těch důvodů bylo hned několik, hlavně pak náročný program s dalekým dojížděním na tréninky a na zápasy, které šlo jen těžko skloubit s mými povinnostmi tady v Táboře. Navíc se v Brodě už na startu sezony trochu změnily plány,“ prohlásil Jakub Matušík. „Možnost návratu do Tábora byla na stole v podstatě už na začátku listopadu. V Brodě jsem prožil fajn rok, poznal jsem zase hodně nových kamarádů a budu k němu mít vždycky blízko. Tábor je ale jenom jeden. Prostě se vracím domů a těším se na to,“ dodal zkušený centr.

Dalším hráčem, jehož služby mohou táborští trenéři v nejbližší budoucnosti využít, je devatenáctiletý útočník Aleš Řezáč. Odchovanec táborského hokeje působící v juniorce českobudějovického Motoru bude mít do Tábora vyřízené střídavé starty. Fanoušci kohoutů už ho mohli v dresu svého týmu vidět ve čtyřech zápasech loňského ročníku druhé ligy. Šikovný hráč má letos na kontě 22 zápasů v juniorském Poháru DHL s bilancí 7 branek a 4 asistencí. K jednomu utkání si odskočil do David Servisu.

Zdroj: hctabor.com