Načítání

Zadejte hledaný text

Dohrávka nabídla deset branek. Divoké utkání Budějovice zvládly

V dohrávce třetího nadstavbového kola zajížděli hokejisté Českých Budějovic do Kalich arény v Litoměřicích. Všechny tři předchozí vzájemné zápasy mezi Motorem a Litoměřicemi měly zajímavý průběh a padlo v nich hodně branek. Ne jinak tomu bylo dnes a dlouho nebylo zřetelné, na jakou stranu se nakonec příznivý výsledek přikloní.

Litoměřice vstoupily do utkání aktivně, když už během první minuty musel Strmeň dvakrát zasahovat, jenomže krátce na to se ze své první příležitosti prosadili hosté. Kališníci natropili tristní chybu ve střídání, načež dostal Miroslav Holec spoustu prostoru poté, co sám ukořistil kotouč, aby zakončil přesně za Škorpíkova záda. Rychle zvýšit mohl Doležal, když uháněl v samostatném úniku vstříc brance domácích, tentokrát byl však Škorpík i za pomoci dojíždějícího obránce úspěšný a mohl si připsat první zákrok.

Svou první přesilovou hru Budějovičtí využít nedokázal a krátce na to darovali stejnou výhodu i svému soupeři. Babka vyhodil puk mimo hrací plochu a okamžitě byl vykázán z ledu, aby si odpykal menší trest. Hokejisté Stadionu početní výhodu přetavili v branku už po třiadvaceti sekundách. Z hranice útočného pásma se do střely opřel Jan Strejček a propálil vše, co mu stálo v cestě. Vyrovnání Kališníky probudilo k aktivní hře a Strmeň měl rázem znovu dost práce.

Po mnoha dobrých šancích z hokejek domácího mužstva se k pozdvižení dostali také Jihočeši a Holec byl opravdu blízko svému druhému gólu, zastavilo ho ale zazvonění brankové konstrukce. Favorita utkání tento neúspěch mrzet nemusel, jelikož brzy na to fauloval Marcel. V signalizované výhodě nejprve Jan Kloz ve velké šanci neuspěl, po půlminutce hry v početní převaze ale budějovický útočník své dřívější zaváhání napravil přesnou trefou z levého kruhu a vrátil Motoru vedení. Ani tentokrát se však hosté neradovali dlouho. Kloz nerozehrál přesně a z toho úročil Markus Korkiakoski, který tváří v tvář Strmeňovi provedl bekhendový blafák do zdárného konce a pouhé tři minuty před první sirénou bylo opět vyrovnáno.

Do druhé třetiny si hokejisté Litoměřic přenesli téměř celou přesilovku z úvodního dějství a nezahráli ji vůbec špatně. Už to sice vypadalo, že se Jihočeši ubrání, ale čtyři vteřiny před návratem Beránka na led se do střely opřel František Klejna, přesně trefil prostor nad Strmeňovou lapačkou zajistil svému mužstvu vedení. Špatná disciplína Budějovic pokračovala i nadále, když v útočném pásmu Endál zbytečně podrazil soupeře, ale z této početní převahy Kališníci další branku nevykřesali. Nebezpečný byl naopak Prokeš s Beránkem, jenže druhý jmenovaný trefil pouze vyrážečku brankáře Škorpíka. Po inkasované brance hosté postupně začali přebírat iniciativu a byla otázka času, kdy dobře bránící soupeře překonají. Stalo se krátce před koncem první poloviny zápasu. Kloz při operaci v útočném pásmu dobře věděl o najíždějícím Vítu Christovovi, pro něhož už nebyl problém zakončit přes bezmocného domácího gólmana.

Ve velice dobrém světle o sobě dnes dával vědět Korkiakoski, který mohl ve třiatřicáté minutě trestat další špatnou rozehrávku Budějovic, jenže tentokrát zastavila zvonící tyč i jeho radost. Nutno uznat, že z rychlých protiútoků domácí hrozili opravdu nebezpečně a jednu takovou situaci hasil Kloz nedovoleným způsobem. A také tuto přesilovou hru Stadion využil, když po několika četných pokusech byl úspěšný Kristián Kangas, načež poslal Kališníky podruhé v zápase do vedení. Jenomže favorizované České Budějovice se nehodlaly nechat zahanbit a tak přitlačily na pilu. Několikrát svého soupeře Jihočeši uzamkli v pásmu a Škorpík se musel znovu činit. Snaha Budějovic nakonec výsledek přinesla a to zásluhou Zdeňka Doležala. Ten si ze středního pásma nabruslil mezi kruhy a výstavní trefou pod horní tyčku vyrovnal na 4:4 v poslední minutě druhé periody.

Hned z kraje třetí dvacetiminutovky se za gólem drali Kališníci a Strmeň zprvu vůbec nevěděl, kde má kotouč. Před dotírajícím soupeřem jej včas našel mezi svými betony a ty stačil sklapnout v pravou chvíli. O chvilku později mohl úročit také Doležal, jeho blafák do bekhendu se ale mezi tři tyče nevešel. Přesto byl Motor tím, kdo si vzal své vedení zpět. Kapitán Pýcha posunul kotouč na nabízejícího se Jakuba Suchánka, jenž si ještě sjel do lepší střelecké pozice a překonal Škorpíka. Brzy na to měl na holi zvýšení Vydarený, jenže také jeho zastavila tyčka.

Kališníci však chtěli opět smazat ztrátu, jenomže Strmeň dokázal odolávat, přesto hráči Českých Budějovic bránili snahu soupeře nedovoleně a další přesilová hra byla na světě. Během té byl faulován Šimánek a síly se měly vyrovnat, jenomže píšťalka rozhodčích zůstala němá. Nicméně tuto početní převahu Kališníci nevyužili a deset minut před koncem si hosté drželi těsné vedení a následně si čtvrtou početní převahu zahráli také svěřenci trenéra Prospala. Ta se sice v honbě za dvoubrankovým vedením s úspěchem nepotkala, ale pouhou necelou minutu po Heltově návratu z trestné lavice se mezi střelce zapsal také Jakub Babka.

Litoměřickým v tuto chvíli nezbývalo nic jiného než to zkusit bez brankáře s šesti hráči v poli a málem je to stálo všechnu snahu na drama. Šimánek z dálky vyslal kotouč na prázdnou klec, ale ten se od konstrukce odrazil mimo ní. Ještě v závěru klání si Kališníci zahráli početní výhodu, přestože Vitouch svůj pád zcela zřejmě nafilmoval a byť za zády domácích zůstala prázdná kasa, sedmý gól už Motor nepřidal.

HC Stadion Litoněřice – ČEZ Motor České Budějovice 4:6 (2:2 2:2 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Strejček (Voženílek, M. Kadlec), 17. Korkiakoski (Voženílek), 22. Klejna (Marcel, Jánský), 35. Kangas (Marcel, Jícha) – 2. Holec, 16. J. Kloz (Lytvynov, Endál), 28. Christov (J. Kloz, Z. Doležal), 40. Z. Doležal (J. Kloz), 43. Suchánek (Pýcha), 56. Babka (Prokeš)
Vyloučení: 4:7  |  Využití: 3:1
Rozhodčí: Petružálek, Wagner – Hejl, Maštalíř  |  Diváci: 1276