Načítání

Zadejte hledaný text

Druhá výhra ve dvou dnech. Budějovice vedení Havířova zvrátily

Vstup do utkání neměli Jihočeši vůbec dobré. V desáté minutě prohrávali o dvě branky, přesto letos již poněkolikáté dokázali, že zápasy otáčet umí. Jeden takový obrat Budějovičtí ukázali i dnes, když pěti trefami srazili Havířov.

Vstup do utkání se domácím vyvedl náramně a to zejména Jakubu Doktorovi, který si v krátkém sledu připsal dva gólové zásahy. Na rychlé manko ale dokázali svěřenci trenéra Prospala odpovědět, když se v signalizované výhodě úspěšně prosadil hrdina včerejšího klání Jan Kloz. Michnáčovo nahození od modré čáry šikovně tečoval a puk se zastavil až v síti domácí branky. Ztráta byla kompletně vymazána ještě před koncem úvodního dějství. Beránek přečetl soupeřovy úmysly, načež k zakončení vyzval Radka Prokeše a na jeho střelu Stezka reagovat nedokázal.

Potom už bylo utkání v režii hostujícího mužstva. Vítězství si Motor vzít nenechal a první vyjádření, které znamenalo body pro Jihočechy, zasadil v rychlém protiútoku kapitán Pavel Pýcha. Ve zbývajícím čase hosté vsítili ještě dvě branky a přítomné fanoušky, kteří i ve všední den vážili daleký výjezd vyzvali k zapění si oblíbené Páté.

Na dvoubrankový rozdíl České Budějovice svému soku odskočili ve čtyřiačtyřicáté minutě, když na hranici brankoviště Martin Novák usměrnil Gilbertovu pobídku za záda brankáře Stezky a přestože Havířov mohl z nabídnuté přesilovky vykřesat závěrečné drama, poslední slovo měl Miroslav Holec. Ten ve vlastním oslabení bekhendem vymetl všechny pavučinky v levém horním rohu.HC AZ Havířov 2010 – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:5 (2:2 0:1 0:2

Branky a nahrávky: 7. Doktor (Cihlář, Dvořák), 9. Doktor (Kachyňa, Kotala) – 10. J. Kloz (Michnáč, Plášil), 14. Prokeš (Beránek), 36. Pýcha (Endál, M. Novák), 44. M. Novák (Gilbert, Beránek), 53. Holec (M. Novák)
Rozhodčí: Koziol, Doležal – Hranoš, Zedník  |  Diváci: 1339
Vyloučení: 3:8  |  Využití: 1:0  |  V oslabení: 0:1.

 

HC AZ Havířov 2010
Stezka – Kachyňa, Mrowiec, T. Černý, Nepokoj, Chroboček, L. Rutar, Ševěček – Kotala, F. Seman, O. Procházka – L. Bednář, Werbik, E. Němec – Fridrich, Baláž, Toman – Dvořák, Cihlář, Doktor.


ČEZ Motor Č. Budějovice
Klouček – Pýcha, Plášil, Suchánek, Allen, Vydarený, Pavel – Karabáček, J. Kloz, Z. Doležal – M. Novák, Gilbert, Endál – Michnáč, Prokeš, J. Veselý – Christov, Babka, Holec – Beránek.