Načítání

Zadejte hledaný text

Jihočeši znovu vítězně. Drama rozsekl Pýcha gólem z vlastní třetiny

Hokejisty Českých Budějovic v programu nadstavbové části Chance logy nyní čeká série tří domácích utkání. K prvnímu duelu do jihočeské metropole zavítala ostravská Poruba a přestože Motor po prvním dějství vedl již 3:0, hosté se postarali o drama.

Stejně tak, jak dobrý měli Jihočeši vstup do utkání v posledním utkání, započali zápas také dnes a už po třech minutách mohli slavit první trefu, kdy se poprvé v dresu Motoru prosadil Conor Allen. Obdržel solidní přihrávku od Christova a osamocen z hranice levého kruhu poslal kotouč za Kůdelu. Snaha budějovických hráčů přinesla další úspěch už v sedmé minutě a rázem bylo průběžné skóre o dvě branky ve prospěch domácích. Vít Christov se nejlépe zorientoval před brankářem Ostravanů a ačkoliv byl atakován jednoho z obránců, dorazil touš do sítě.

V polovině úvodní třetiny mohli domácí těžit z početní převahy, jenomže Káňovo provinění potrestáno nebylo. To však nemuselo favorita zápasu a největšího aspiranta na postup mrzet, jelikož ještě před první sirénou přišel třetí zásah. Jakub Babka si od pravého mantinelu sjel na kruh pro vhazování a střelou zápěstím rozsvítil červené světlo za Kůdelou. V závěru první dvacetiminutovky měl ještě velkou šanci Endál, jehož zastavila tyč, na druhé straně se ve stoprocentní příležitosti Poruby zaskvěl Klouček a hosté se neprosadili v přesilové hře, která je doprovodila do konce periody.

Po první změně stran už o sobě hokejisté Poruby dali vědět výrazněji a netrvalo to ani pět minut, než se gólově vyjádřili. Proti střele Tomáše Gřeše dokázal Klouček zasáhnout, jenomže po kontaktu s ramenem mu puk zapadl smolně za záda. Vstřelený gól hosty probudil k aktivnější hře a poté, co přežili další oslabení, mohli se radovat z další trefy a zdánlivě propastná ztráta už bylo pouze o jednu branku. Střelcem kontaktního gólu a možné naděje na bodový příděl byl Filip Dundáček.

Třetí perioda slibovala ještě zajímavý souboj a domácí mimo jiné doprovodila také smůla. Po neuznané brance je dvakrát zastavila znovu nastřelená branková konstrukce. Šancí na zakončení měli svěřenci Václava Prospala více než dost, ovšem čtvrtá branka, který by byla uklidňující, ne a ne přijít. S úspěchem se však nepotkali ani hosté a zejména ti měli důvod být v koncové fázi utkání nervózní.

Tři minuty před koncem si Miloš Holáň vzal oddechový čas a Kůdela již zůstal na střídačce. Proti Babkovi skvěle zasáhl připravený Dundáček, ale nahození Pavla Pýchy z vlastní  třetiny již do branky zaplulo a sám budějovický kapitán o osudu utkání zjevně rozhodl. Ve zbývajících necelých dvou minutách již Ostravané přílišný odpor nekladli. Tomanova střela nebyla pro Kloučka nebezpečná, naopak Kůdela měl po návratu do branky ještě plné ruce i nohy práce. Zejména Lytvynov byl aktivní, ale na dvoustý letošní gól si Jihočeši musí počkat minimálně do soboty.

ČEZ Motor České Budějovice  – HC RT TORAX Poruba 2011 4:2 (3:0 0:2 1:0)

Branky a nahrávky:  4. Allen (Christov, Holec), 7. Christov (Venkrbec, Vydarený), 16. Babka (Vydarený), 59. Pýcha – 25. Gřeš (Hudeček), 37. Dundáček (Brodek, M. Hlinka)
Vyloučení: 1:3  |  Bez využití
Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Štofa, Beneš  |  Diváci: 5529