Načítání

Zadejte hledaný text

Mistrovství světa se počtvrté vrátí do Tábora v roce 2024

Jihočeský Tábor uspěl ve volbě o pořádání cyklokrosového mistrovství světa pro rok 2024. Do Česka se šampionát vrátí po devíti letech.

Unie dala Táboru přednost před francouzským Liévin nedaleko Lens. Tábor v minulosti hostil mistrovství třikrát (2001, 2010, 2015). „Máme z toho samozřejmě obrovskou radost. Je to ale zároveň taková směs tří pocitů dohromady,“ stojí v prohlášení předsedy komise cyklokrosu Petra Balogha na ceskenoviny.cz. „Radost provází úleva, že naše kandidatura byla úspěšná. Současně s touto volbou je spojená velká zodpovědnost, protože pořádat šampionát je závazek. Já ale pevně věřím, že se toho opět zhostíme na výbornou.“

Podle slov Balogha pořadatelé pravděpodobně trať oproti minulosti ze dvou třetin výrazně upraví, aby mohli diváci více přebíhávat mezi jednotlivými místy. Zvýšila by se tak ještě více atraktivita celého šampionátu.

V následujících letech se šampionát pojede v Belgii (Ostende), USA (Fayetteville) a Nizozemsku (Hoogerheide). Rok po Táboru se mistrovství pojede ve Francii.

Máme novější článek