Načítání

Zadejte hledaný text

Motor si spravil chuť. Po středeční ztrátě vyloupil Valachy

Další výprava na Moravu hokejistům Budějovic vyšla na výbornou. S mužstvem ze Vsetína se v aktuálním ročníku střetli již počtvrté a zároveň počtvrté vyhráli. Klouček předvedl jistý výkon a po zásluze si do vlastních statistik připisuje další čisté konto.

České Budějovice vstoupily do utkání aktivně, když se po vyhraném vhazování ihned nastěhovaly před Gábu a byla z toho rázem gólová příležitost. Vsetínští odvraceli nebezpečí, ale na modré čáře příkladnou rybičkou Šimánek udržel pásmo a poté mohl sám zakončovat, avšak bez úspěchu a o chvilku později si první zákrok po snaze domácích připsal také Klouček. Ačkoliv byli Jihočeši lepší, málokterá jejich vytvořená akce přinesla větší vzrušení a postupně se do zakončení začali dostávat i Valaši, jenomže ani budějovický brankář se prozatím necítil ohrožen. Rychlý spád dnešního hokeje tak nabízel spoustu výpadů na obě branky, ovšem na vážnější pozdvižení si diváci museli počkat až do poloviny úvodní třetiny. V té Vsetín postupně přebral iniciativu a zejména Březina s Dostálkem hostující obraně zatápěli.

Otevřít skóre mohli hosté, kdyby dokázali využít nabídnutou přesilovou hru, ale přestože jsou v této disciplíně vůbec nejlepší z celé Chance ligy, Vsetín se bez větších komplikací dokázal ubránit. Posléze byl pro zadáky i gólmana z jihočeské metropole nadále nebezpečný, jen bez kýženého výsledku v podobě gólového vyjádření. V závěru první periody si po faulu na Endála České Budějovice zahrály ještě jednu přesilovou hru a ta už otevření skóre přinesla. Do Klozova nahození z mezikruží šikovně strčil hůl zkušený Jiří Šimánek a na změnu směru neměl Gába šanci zareagovat. Motor se tak ujal vedení pouhé čtyři vteřiny před první sirénou.

Valaši mohli úročit z téže výhody, když se proti pravidlům provinil Christov, jenomže vizuálně jejich hra přesilovku vůbec nepřipomínala a paradoxně byli nebezpečnější hosté. Vsetín se dostal ke střele až v samotném závěru, nic z početní výhody ale nevykřesal. Dusno bylo při rovnovážném stavu po současném vyloučení na obou stranách a činili se zejména oba brankáři, kteří prozatím zamítli další změnu skóre. Spoustu práce měl Milan Klouček, který ustál další nebezpečnou situaci a na pozoru se musel mít na druhé straně Gába. Ten byl ovšem při přečíslení bezmocný a střela Víta Christova skončila za jeho zády.

Když se časomíra překlopila do druhé poloviny utkání, poukázal Doležal na svou chytrost a připravil pro svůj tým další početní výhodu, která se v samém závěru dočkala dalšího využití. Gába tlaku nedokázal odolávat dlouho, přestože držel naděje Vsetína několika dobrými zákroky, ale jen do té doby, než gólovou akci zrežíroval Novák. Ten všechny soupeřova hráče donutil k domněnce, že bude střílet a ve finální situaci posunul puk na osamoceného Lukáše Endála, jemuž už stačilo jen trefit odkrytou bránu.

Jestli měl Vsetín dobrou šanci utkání ještě zdramatizovat, bylo to ve chvíli, kdy mu byla přiznána více než minutu dlouhá dvojnásobná přesilovka. Ta však také využití nepřinesla, kdy zadáci Motoru pracovali bezchybně a záda jim kryl nadále jistý Klouček Budějovický brankář měl plné ruce i nohy práce ještě v závěru druhé třetiny, kdy se Vsetínští nadechovali k závěrečnému tlaku před druhou přestávkou, jejich koncovka ale nadále zůstala nulová.

O obrovské pozdvižení se po šesti odehraných minutách třetí třetiny postaral Gába, když vychytal Doležala v obrovské příležitosti, na něhož zívala odkrytá klec. Maskovaný muž ve vsetínské brance čaroval i během následného oslabení, to už však Valaši na rozdíl od dvou předchozích ubránit dokázali a každou vteřinou, která ukrajovala zbývající čas, se na ledě přiostřovalo. Nespokojení byli také místní příznivci, kteří hlasitě častovali budějovický klub nelichotivými frázemi a netajili se ani tím, že by s ním rádi zažili koitus.

Ačkoliv se domácí snažili ukončit své dlouhé čekání na vstřelenou branku a dobrých šancí měli zejména v závěru zápasu hned několik, Klouček i za výrazné pomoci štěstí dokazoval, že si čisté konto opravdu zaslouží. Valaši nevyužili ani svou šestou přesilovou hru. Závěrečná dvacetiminutovka už střelecké statistiky nerozšířila a tak České Budějovice s čistým štítem vyloupily další moravskou destinaci.


VHK Robe Vsetín – ČEZ Motor České Budějovice 0:3 (0:1 0:2 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Šimánek (J. Kloz, Pýcha), 29. Christov (Prokeš, Lytvynov), 33. Endál (M. Novák, Gilbert)
Vyloučení: 6:6  |  Využití: 0:1
Rozhodčí: Barek, Pilný – Novák, Hranoš  |  Diváci: 3520

VHK ROBE Vsetín
Gába (Bláha) – Slováček (A), Teper, Hryciow, Hunkes, J. Drtina (A), Jeřábek, Ondračka – Jonák (C), Kucharczyk, Karafiát – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – Dostálek, L. Volf, Vítek

ČEZ Motor České Budějovice
Klouček (Strmeň) – Suchánek, Pýcha (C), Vydarený (A), Svach, Allen, Lytvynov – Babka, Šimánek, Beránek – M. Novák (A), Gilbert, Endál – Michnáč, J. Kloz, Z. Doležal – Christov, Prokeš, Holec