Načítání

Zadejte hledaný text

Motor vyloupil Moravu, když zvládl i dramatické utkání v Přerově

Při moravském tripu zbývala českobudějovickým hokejistům ještě jedna zastávka. Při návratu do jihočeské metropole se ke třetímu venkovnímu zápasu zastavili v přerovské MEO Aréně.

Budějovice vstoupily do zápasu nedisciplinovaně a během prvních pěti minut na trestnou lavici usedli dva Jihočeši. Přerov ani jednu početní výhodu nevyužil a tak v polovině prvního dějství mohl zužitkovat ještě jednu. Během té Zubři hostující obraně zatopili pod kotlem, ale gólem neskončila ani třetí výhoda více hráčů v poli. A když se záhy provinili domácí, skóre otevřel nejproduktivnější obránce v lize Pavel Pýcha. Českobudějovický kapitán se po přihrávce Kloze napřáhl ke střele a ta se zastavila až v rozvlněné síti za Klimešem. Netrvalo to dlouho a Přerovští šli opět do čtyř. I druhá přesilová hra Motoru byla využitá a tentokrát se pod ní coby střelec podepsal původní nahrávač Jan Kloz. Celá formace roztočila kolotoč, na jehož konci úřadoval právě ústecký rodák, jenž se trefuje i ve třetím zápase v novém kalendářním roce. Ještě před první přestávkou ale domácí mužstvo stihlo snížit ztrátu. Weinhold, který si při obou inkasovaných gólech odpykával trest, se napřáhl na modré čáře, načež do jeho střely šikovně sáhl Šimon Kratochvíl a rozjásal domácí publikum.

Snížení Zubry nabudilo natolik, že do druhé třetiny vlétli jako uragán. Při podobné situaci a střely od modré čáry se po minutě a půl mezi dnešní střelce zapsal také Mikuláš Zbořil a nadějné vedení týmu hostí bylo rázem vynulované. Hráči Přerova byli opravdu při chuti a brankoviště svého soupeře okupovali nadále, na což Václav Prospal musel reagovat brzkým oddechovým časem. Svůj účinek jeho rozhodnutí určitě mělo. Když Motor dokázal nápor utlumit, vzal si na konci první poloviny hry své vedení zpět. Střela Alberta Michnáče z mezikruží zaplula za Klimeše a ačkoliv domácí reklamovali bránění brankáři ve hře, branka byla zcela správně uznána. Necelé čtyři minuty před druhou sirénou mohli Přerovští znovu úročit početní výhodu a tentokrát již byli úspěšní. Hajcman v přečíslení vyhledal dobře postaveného Jakuba Navrátila a druhý jmenovaný zařídil, že oba celky budou muset začít od nuly. Ještě v závěru třetiny byl vyloučen Pavel, jenže s úspěchem v podobě vedoucí trefy se nepotkal nejprve Weinhold a po něm ani dorážející Kratochvíl.

Také do třetí dvacetiminutovky vstoupili domácí aktivně, Berger si však vylámal zuby na bleskově se přesunujícím Strmeňovi. A slabou efektivitu domácích opět potrestali hokejisté Českých Budějovic. Tvůrcem celé gólové akce byl Plášil, který zachoval chladnou hlavu, počkal si na správnou chvíli a po krásné stahovačce naservíroval puk přímo na hůl Jana Kloze. Ten už neměl problém uklidit kotouč do odkryté klece a připsat si druhý dnešní zásah. Hráči ve žlutých dresech mohli znovu vyrovnat z obrovské příležitosti krátce na to.  Hostům v útočném pásmu utekl kotouč zpět na vlastní polovinu, proti němuž si vyjel Strmeň. Byl ale dojížděn soupeřem a v tlaku nerozehrál vůbec dobře. Z druhé vlny si najížděl Doležal, ale měl problém se zpracováním přihrávky a se stoprocentní příležitostí naložil bídně. O dvě minuty později se do rychlostního souboje pustili Jihočeši a Martin Beránek se rozhodl nekompromisně zakončit. Byl úspěšný a vrátil svému celku dvoubrankové vedení. V poslední pětiminutovce měli hosté další výhodu početní výhody a mohli duel dohrát v klidu. Ve vlastním oslabení však zahrozil Navrátil, avšak na Strmeně si nepřišel, problém pro favorita ale přišel záhy. Ku brance Budějovic si najížděl Weinhold, přičrmž byl zastaven nedovoleně a nařízené trestné střílení proměnil Lukáš Forman.Posléze i Štěstěna pomohla Zubrům udržet ve hře, když Plášila zastavila branková konstrukce a jelikož si ve hře bez brankáře sice drželi závěrečný tlak, ale bez kýženého úspěchu, těsně prohráli.HC Zubr Přerov – ČEZ Motor České Budějovice 4:5 (2:1 1:2 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Š. Kratochvil (M. Kratochvil, Weinhold), 22. Zbořil (Berger, Moučka), 37. Navrátil (Hejcman), 57. Forman (TS) – 13. Pýcha (J. Kloz, Z. Doležal), 16. J. Kloz (Z. Doležal, Pýcha), 30. Michnáč (Gilbert), 45. J. Kloz (Plášil, Z. Doležal), 49. Beránek (Vydarený)
Vyloučení: 5:7  |  Využití: 1:2
Rozhodčí: Barek, Cabák – Měkýš, Otáhal  |  Diváci: 1903

HC Zubr Přerov
Klimeš – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Forman, Šnajnar – T. Doležal, Hejcman, Navrátil – Moučka, Berger, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Dvořák, Kočica – Hradil.

ČEZ Motor České Budějovice
Strmeň – Vydarený, Pavel, Pýcha, Plášil, Suchánek, Allen – Beránek, Šimánek, Babka – Karabáček, Kloz, Z. Doležal – Novák, Gilbert, Michnáč – Christov, Holec,  Veselý – Prokeš