Načítání

Zadejte hledaný text

Motor znovu otáčel zápas a Pirátům zasadil šest branek

České Budějovice zavítaly k dalšímu utkání na led Chomutova. I v tomto zápase Motor sice brzy prohrával, ale opět vývoj otočil a po šesti brankách zvítězil. Bere již šestou výhru v řadě.

Úvodní vhazování pro sebe vyhrálo mužstvo hostí a to se okamžitě usadilo v obranném pásmu Pirátů. Snaha zablokovat jihočeský útok vyústila v nedovolený zákrok, jenomže přesilovou hru si Budějovičtí příliš dlouho neužili, jelikož o pár vteřin později v rozporu s pravidly jednal Kloz. Ve hře čtyř mužů na onou stranách se Chomutov rychle prosadil a zásluhou Jakuba Štochla, jehož pokus se odrazil od horní tyčkysi vzal brzké vedení. Budějovický gólman neměl příliš šancí zasáhnout. Po několika sporadických, ale méně nebezpečných šancích obou soupeřů se v polovině první třetiny mohli znovu radovat příznivci Chomutova, ale na Kloučka si ve stoprocentní příležitosti nepřišel Sklenář a po něm natažený beton hostujícího brankáře nepřekonal ani Suchý.

Nebezpečí pro svůj tým za nedlouho musel hasit také Pavlát při signalizované výhodě Jihočechů a téměř celou následující přesilovku zahrál Motor v útočné třetině, ale kromě nevyužité šance Nováka se k vážnějšímu ohrožení Pavlátovy svatyně Budějovičtí nedopracovali. Ačkoliv byla Prospalova družina po většinu první části lepší, její soupeř dokázal zlobit z méně častých výpadů a o to vážnější tyto situace byly. Milan Klouček však byl prozatím proti a za svá záda žádnou další střelu prozatím nepropustil. Naopak úspěšné byly České Budějovice. Babka křižnou přihrávkou posunul kotouč přesně na Lukáše Endála a druhý jmenovaný střelou z první zamířil přesně k bližší tyči a ztrátu dvě minuty před první sirénou vynuloval.

Druhá dvacetiminutovka započala s velice podobným obrazem hry, jenomže jak jedno, tak ani druhé mužstvo se nedokázalo vypořádat s neúspěchy ve svých střeleckých pokusech. Větší vzrušení nabídla až další přesilová hra Českých Budějovic v polovině zápasu, ovšem ani tentokrát se hosté nedokázali prosadit, přestože i tuto početní výhodu zahráli z velké části před Pavlátem. Nedobrou produktivitu mohli Piráti potrestat v posledních vteřinkách vlastního oslabení, ale v přečíslení se zaskvěl Klouček coby vítěz. Pak už Motor ukázal, proč je lídrem ligy s takovým náskokem. Po kombinaci s Michnáčem a Endálem se za doslova vyšachovanou obranou před domácím gólmanem zjevil Martin Beránek a neměl sebemenší problém uklidit puk do odkryté části branky. Jihočeši tak dokonali další ze svých obratů nepříznivě se vyvíjejícího se utkání.

Zvýšit vedení mohl mladý talent Karabáček, jenže v individuálně řešeném úniku sám sebe vyhnal do pravé strany, kde prostor Pavlát vytěsnil a tak nedošlo ani ke střele. Na druhé straně o chvíli později Tomica poslal do samostatného nájezdu Llewellyna, ale takříkajíc ani z tohoto mráčku nezapršelo.  Klouček dobrými reflexy udržel těsné vedení na straně svého týmu. V závěrečných třech minutách druhé třetiny si Budějovice zadělaly na komplikaci. Nejprve se nedovoleně provinil Karabáček, jenž se musel poroučet na trestnou lavici, ale tam neudržel své emoce na uzdě a řekl si tak o dodatečný desetiminutový osobní trest. Nabídnutou přesilovou hru Piráti z hokejky Darbyho Llewellyna po ukázkovém zavěšení využili. Radost však chomutovské straně nevydržela dlouho. Přestože do konce třetiny od vyrovnávací trefy zbývala pouhá minuta a půl. Jihočeši si stihli vzít své vedení rychle zpět. Babka od modré čáry přesnou přihrávkou na levý kruh vyzval k zakončení svého spoluhráče a René Vydarený ukázal svou zkušenost natolik, že střelou po ledě nedal bezmocnému Pavlátovi šanci.

Také do třetí třetiny vstoupil budějovický tým mnohem lépe a tentokrát jeho tlak přinesl kýžený úspěch. Po necelé půlminutce hry střílel Babka, ale jeho pokus byl sražený. Nicméně Jihočeši zůstali na puku, Prokeš jej předal Vítu Christovovi a ten měl snadnou práci. Chomutov ale nehodlal složit své zbraně a mohl bleskově odpovědět. Llewellyn však svůj pokus adresoval mimo Kloučkovu branku, fanoušky to ale mrzet nemuselo, jelikož o dvě minuty později snížil Jan Rudovský.

Z řad domácích to nebylo všechno. Vyrovnání měl na holi v obrovské šanci Pitule, ale Kloučkem vyražený puk do odkryté klece nedokázal nasměrovat. A s úspěchem se nepotkal ani brejk ze strany Budějovic. Ty dostaly možnost znovu zvýšit vedení díky početní výhodě, ale paradoxně se do úniku dostali opět domáci, ačkoliv Klouček byl opět pozorný a také tentokrát obstál. Přesilovka nakonec využita byla. Velezkušený Jiří Šimánek si přebral puk v prostoru za brankou, nabruslil si do střelecké pozice a nekompromisně zakončil. Definitivní konec chomutovským nadějím zasadil Zdeněk Doležal. Po hrubé chybě domácí obrany dostal budějovický útočník namazáno do tutové šance, kterou s přehledem proměnil.


Piráti Chomutov – ČEZ Motor České Budějovice 3:6( 1:1 1:2 1:3)

Branky a nahrávky: 2. Štochl (Hlava), 39. Llewellyn (Hlava, Žovinec), 44. Rudovský (J. Sklenář, Suchý) – 18. Endál (Babka, Vydarený), 31. Beránek (Endál, Michnáč), 40. Vydarený (Babka, Michnáč), 41. Christov (Prokeš, Babka), 55. Šimánek (Pýcha, J. Kloz), 56. Z. Doležal
Vyloučení: 4:3 (plus CEB 10 min osobní trest ) |  Využití: 1:1
Rozhodčí: Pavlovič, Čáp – Tvrdík, Šimán  |  Diváci: 2001

Piráti Chomutov
Pavlát (Altrichter) – Rýgl, Žovinec, Blaha, R. Havel, Štochl, Lang, Seemann – Rudovský, Suchý, J. Sklenář – Stloukal, Pitule, Hlava – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica – Matyáš Svoboda, Koláček, Chrpa

ČEZ Motor České Budějovice
Klouček (Strmeň) – Allen, Pýcha, Babka, Vydarený, Suchánek, Lytvynov – Karabáček, Gilbert, M. Novák – Beránek, J. Kloz, Šimánek – Holec, Prokeš, Christov – Z. Doležal, Michnáč, Endál – J. Veselý