Načítání

Zadejte hledaný text

OHLAS: Moravský trip jsme dokončili správně, těší Prospala

Nadstavbová část soutěže, tedy ta, která určí pořadí mužstev, v němž vstoupí do play-off, získala venkovní nelehký program pro České Budějovice. Hokejisté Motoru během pouhých čtyř dnů sehráli hned tři náročná utkání. Postupně se představili na půdě Poruby, Havířova a Přerova.

V neděli se Jihočeši postavili k prvnímu duelu v novém roce. Jejich zápas proti ostravské Porubě nepřinesl moc hokejové krásy a je si toho vědom také hlavní trenér Budějovic. “Nehráli jsme dobře. Hráli jsme pod své možnosti a soupeř podal dobrý výkon. Důležité však je, že jsme si dokázali najít cestu k vítězství,” hodnotil první představení tripu Václav Prospal. Dlouhou dobu to také vypadalo, že se utkání bude prodlužovat, až si v poslední minutě vzal poslední slovo Jan Kloz a připsal vítězství na stranu svého mužstva. “Jsem moc rád, že jsme dokázali vyhrát a tři body pro nás byly velice cenné,” neskrýval úlevu první muž lavičky Jihočechů.

Hned druhý den byl na programu další zápas a neméně bojácný soupeř z Havířova. Během úvodních deseti minut zařídil domácímu mužstvu exbudějovický Jakub Doktor. Motor však stihl do první přestávky vyrovnat a potom celé utkání populárním bůrem otočit. “Velice mě potěšil výkon našich hráčů. Dokonce více než sama výhra”. Sice jsme rychle prohrávali o dva góly, ale vstup do zápasu jsme měli dobrý.” Kouč Českých Budějovic mimo jiné mluvil také o síle a víře, že se jeho tým do zápasu vrátí a nakonec jej ovládne. Nadšení neměl důvod skrývat. “Bylo tam srdce, byly tam emoce a vesměs vše, co je nutné k předvedení nejlepšího výkonu. To rozhodlo.”

Následoval jediný den bez zápasového vytížení a při cestě zpět domů se tým k poslednímu střetnutí zastavil v přerovské MEO Aréně. Tam po výborně sehraných dvou přesilovkách Budějovičtí vedli dvoubrankovým rozdílem, ale Zubři dokázali vyrovnat. Odpověděli i na další vedoucí trefu hostů a přestože i ve třetí třetině šel Motor do trháku, když si vydobyl znovu vedení o dva góly, zadělal si na pořádné drama, reportáž jsme přinesli. “Tří bodů si nesmírně vážíme, jsme za ně opravdu rádi. Přerov je těžký soupeř, který hraje dobře silově a pro nás velkou důležitost nese fakt, že jsme dokázali vyhrát,” ohodnotil třetí zápas moravské pouti Prospal. “Trip jsme dokázali zakončit správně, tak jak se mělo a jak bylo třeba.” Trenérova slova navíc zdůraznila velkou chválu, že si mužstvo dokázalo obhájit svou pozici a nyní Jihočechy dělí pouhý bod od pokoření stobodové hranice