Načítání

Zadejte hledaný text

OHLAS: Trápí nás zbytečné útočné fauly, mrzí Prospala

Nadstavbová část Chance ligy přinesla v pondělí jen jedno utkání a to dohrávku třetího kola mezi Litoměřicemi a Českými Budějovicemi. Do zápasu vstoupili Jihočeši skvěle, když už z první střely na branku vykřesali vedení. Pak ale začala stíhací jízda za body, o nichž rozhodla až poslední třetina.

“Do zápasu jsme vstoupili dobře,” měl jasno budějovický trenér hned v úvodu hodnocení utkání. Na negativa ale nikdo z přítomných nečekal dlouho. “Trápí nás špatná procenta v oslabení, která pramení z naprosto zbytečných vyloučení, často kvůli útočným faulům. Ta vrátila našeho soupeře do zápasu.”

Celou první třetinu měli Budějovičtí marnou snahu dostat se do klidnějšího vedení, když Kališníci ve dvou případech manko smazali, potom si navíc dvakrát vystřelili vedoucí branku, na níž ale dokázala odpovědět naopak Prospalova družina. “Měli jsme složitější start, než jsme se dokázali rozjet dle svých představ, ale od druhé třetiny jsme byli už lepším týmem a právem zvítězili. Ke zlepšené hře nám pomohly mimo jiné také přesilové hry.”

Nyní čeká hokejisty Motoru třízápasové domácí představení, v němž hned ve středu přivítají v Budvar aréně ostravskou Porubu, sobota přinese utkání s Havířovem a v pondělí budou Jihočeši čelit síle Zubrů z Přerova.