Načítání

Zadejte hledaný text

OHLAS: Tři body samozřejmě bereme, líčil Prospal. Nadšený ale nebyl

Také tentokrát přinášíme pozápasové hodnocení hlavního trenéra Českých Budějovic. Jeho tým vzešel z bitvy jako vítěz, přesto viděl v podání svých svěřenců jistá negativa a nadšením neoplýval. Slovo si našlo i Pýchovu adresu.

“Zápas jsme sice vyhráli, takže tři body rozhodně bereme, jenomže stále šlo o utkání, v němž bych našel spoustu ale …,” začal hodnotit dnešní duel ten nejpovolanější muž ze střídačky Motoru. Negativních vlivů našel hned několik a to hned z kraje zápasu, kdy Litoměřice těžily dvakrát ze dvou přesilových her. Třetí zůstala nevyužita. “Takto dobrému soupeři zkrátka nemůžeme darovat tři početní výhody během prvních deseti minut hry. To je tristní a málem jsme potrestali sami sebe. O to je to zbytečnější, když jsou to fauly hokejkou, které nic neřeší,” vzpomínal na nepovedený začátek utkání. Přesto jisté utěšení našel. “Zápas jsme nakonec zvládli i za tak nepříznivého začátku a to svědčí o síle, kterou tento tým má,” dodal.

Značnou část svého ohlasu také věnoval novému rekordmanu soutěže. Dnešním dnem se totiž Pavel Pýcha zapsal do historie druhé nejvyšší soutěže, kdy je s pětačtyřiceti kanadskými body nejproduktivnějším obráncem. “Čenda je mladý a pracovitý hráč. Potenciálu má v sobě ještě dost a dozajista jej ještě využije. To vše ztvrzuje i fakt, že takto mladý hokejista vykonává práci kapitána,” nešetřil Prospal chválou na asresu Pavla Pýchy. “Tenhle potenciál v ofenzivní hře jsem u něho viděl vždycky. Je to hráč, který má velice dobré hokejové myšlení,” pokračoval v dobrém světle v hodnocení čerstvého rekordmana. Sám trenér ale také uznal, že by málokdo čekal takový bodový zisk vtéto fázi sezóny. “Ale proč ne, že? Pro něho samotného je to odměna za to, co hokeji dává. Nezáleží mu jen na tom, jak hraje on sám, ale jak se daří týmu.”