Načítání

Zadejte hledaný text

OHLAS: V Chomutově byl cíl vyhrát, přiznává trenér Motoru

S Chomutovem se budějovičtí hokejisté v letošní sezóně setkali už počtvrté. První dvě výhry doprovázela nedávná prohra, kdy Jihočeši neudrželi dvoubrankové vedení. V pondělí tak dle slov trenéra Prospala chtěli Pirátům porážku oplatit, což se povedlo.

A utkání nezačalo dobře, jelikož Budějovičtí museli zápas znovu otáčet. Přestože se ihned usadili v útočném pásmu a mohli těžit z přesilové hry, početní výhody si moc neužili, jelikož se provinil Kloz a v rovnovážném stavu čtyř proti čtyřek inkasovali už ve čtvrté minutě. “Sice jsme rychle prohrávali, ale musím říct, že jsme předvedli dobrý týmový výkon na to, abychom utkání zvládli,” měl po výhře v devítibrankovém zápase jasno Prospal. “Jsem velice rád, že nám to povedlo.”

Sám také přiznal, že tým na sever Čech zajížděl s jasným cílem. Oplatit Chomutovu povánoční porážku a vzít si body zpět. ” Po onom zápase, kdy Chomutov uspěl u nás, a musím uznat, že zcela zaslouženě, jsme chtěli odpovědět stejnou mincí a na jejich ledě zvítězit.” S výkonem svého mužstva byl trenér spokojený. “Jak už jsem řekl, podali jsme dobrý výkon a po zásluze utkání zvládli a vytěžili z něj tři body.”

V podobné pozici nyní budou Jihočeši v zítřejším domácím zápase, kdy přivítá pražskou Slavii. Tu stejně tak prvně dvakrát porazili, ale v minulém střetnutí v Edenu padli. Také Pražanům bude chtít Prospalova družina odpovědět ve formě vítězství.