Načítání

Zadejte hledaný text

Písek znovu doplatil na třetí třetinu, v níž inkasoval pětkrát

Hokejisté z královského města ve třicátém kole 2. ligy na domácí půdě přivítali pražskou Kobru. Jejich vzájemné utkání prakticky vždy slibuje souboj doprovázený nemalým množstvím gólů. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, jenomže Jihočeši opět díky poslednímu dějství krutě padli.

Úvod do zápasu přinesl rychlé vedení hostujících hokejistů, kteří otevřeli skóre již ve třetí minutě. Z mezikruží na domácího brankáře Kříže vypálil Filip Hlinka a jeho střela se zastavila až v síti za píseckým mužem v masce. Jenomže vedení pražanům nevydrželo příliš dlouho. Krátce na to totiž Vladimír Hanus využil početní výhodu a vrátil svůj tým do hry. Do konce prvního dějství již branka nepadla, přestože příležitostí k tomu byl dostatek. Většina ale ze strany Kobry, neboť Písečtí ve své snaze nikterak nebezpeční nebyli.

Po první přestávce byli domácí aktivní a ihned se hrnuli k ohrožení pražské branky. Sami se však o příležitost připravili, když chybovali na modré čáře a dovolili soupeři uniknout do přečíslení. Tentokrát si Kříž počínal úspěšně a prozatím nedovolil mužstvu hostí, aby si vzalo vedení zpět, ovšem po počínání v rozporu s pravidly šli Králové do čtyř a z toho už Kobra těžila. Tondr přesnou přihrávkou vyzval v ideální pozici postaveného Kamila Bříšku a ten byl úspěšný. Pouhých pět minut na to už šli Pražané do trháku, když samostatný únik v úspěšnou gólovou trefu proměnil Dominik Novák. Do konce prostřední periody zvládlo místní mužstvo pouze skóre snížit na jednobrankový rozdíl zásluhou Vladimíra Hanuse, jenž pouze nahazoval kotouč dopředu a s nutnou dávkou štěstí si adresu našel až za Suchánkem.

Jestliže byli hráči jihočeského města dosud konkurenceschopným sokem, v poslední dvacetiminutovce to již neplatilo. V poslední části totiž inkasovali pětkrát a také tentokrát si z utkání odnesli debakl. Hráči Kobry byli při chuti, když během pouhých osmnácti vteřin svou druhou brankou zápasové statistiky rozšířil Filip Hlinka a k vedení 5:2 jej následoval Kamil Bříška, pro něhož to byl také druhý zásah. V této chvíli mohl Písek znovu alespoň snížit, když se po sérii šťastných odrazů puk ocitnul za Suchánkem, ale pouze díky pohotové hře obránců hostí nepřešel brankovou čáru. Pak už to bylo jen o jednom mužstvu a to o pražské Kobře. Nejprve Tomáš Mrkvička umístil přesnou ránu za Kříže. Po něm byl úspěšný také Lukáš Tondr a představení hokejistů z hlavního města na konečných 2:8 dokonal Kamil Bříška, který z pozice střeleckého lídra soutěže dokonal hattrick.


IHC Králové Písek – HC Kobra Praha 2:8 (1:1 1:2 0:5)

Branky a nahrávky: 6. Hanus (Bednařík, Bílek), 37. Hanus (Bílek) – 3. Hlinka (Smejkal, Šefl), 27. Bříška (Tondr, Bárta), 33. Novák (Šťastný, Popela), 44. Hlinka (Smejkal), 44. Bříška, 51. Mrkvička (Bříška, Šteiner), 54. Tondr (Šteiner), 57. Bříška (Šteiner, Bárta)
Vyloučení: 4:4  |  Využití 1:2
Rozhodčí: Kraval – Rubáš, Sedláček  |  Diváci: 105

IHC Králové Písek
Kříž (Buchta) – Tintěra (A), Bílek, Najman, Sivek, Šafář, Hanus (C), Turek – Strnad, Novák A., Bárta J., Rod, DiLisi, Arnošt, Matějka, Bednařík (A), Karbulka, Fríd

HC Kobra Praha
Sochůrek (Langer) – Knesl, Šteiner (A), Popela, Mrkvička, Šefl – Tondr, Davídek, Hlinka, Šťastný, Hrubý, Heldák, Novák D., Bříška (A), Smejkal, Bárta M., Petrov, Antončík (C)

Foto: IHC Písek