Načítání

Zadejte hledaný text

Překvapení se nekonalo. Lions pod těžkou palbou Nymburka krutě padli

Basketbalisté Jindřichova Hradce v Českém poháru končí. Jihočeši dokráčeli do osmifinále, kde je čekal gigant z Nymburka, ale ten jim vystavil důraznou stopku. Skóre 66:118 bylo více než výmluvné.

Mnohonásobný český šampion byl jasným favoritem a rozhodně nic nenechal náhodě. Zápas zahájil naplno. První čtvrtinu Nymburští uzavřeli průběžným vítězstvím o jedenáct bodů, potom už svůj náskok pouze zvyšovali a zastavili se až za stobodovou hranicí. Maximem Lions byl počin čítající šestašedesát bodů, ovšem jejich soupeř dokázal naházet téměř dvojnásobek.

Až možná zbytečně přistoupil Jindřichův Hradec do utkání s respektem, ten se však postupně začal vytrácet, jenže mužstvo od Vajgaru samo sebe zužovalo v neefektivní střelbě, načež měli jeho soci do dalšího průběhu utkání minut více (nejen) morální síly a tvořili tak soustavný tlak. Ten vyvrcholil v krutý debakl.