Načítání

Zadejte hledaný text

Sivok s Drobným pokračují. Jaké změny Dynamo doznalo?

Počínaje dnešním ránem se fotbalisté Českých Budějovic odebrali k zimní přípravě před jarní částí sezóny. Klub kromě informací s plánem a programem pro přípravu odtajnil také změny, které kádr zaznamenal.

Co je zásadní a co fanoušky nejvíce zajímalo, je situace kromě brankáře Jaroslava Drobného a kapitána Tomáše Sivoka. V souvislosti s těmito dvěma personami může být fotbalová veřejnost klidná. Oba muži totiž v kádru Dynama budou působit i na jaře.

V klubu naopak nebude pokračovat Ubong Ekpai, jenž na jihu Čech působil pouze díky hostování a ze stejného důvodu končí i Dzon Delarge a Zinedin Mustedanagič. Na Střeleckém ostrově se už nepředstaví ani Matěj Helešic, který byl málo vytěžován a tak za větším časem na hřišti putuje posílit řady Opavy.

Nabízí se otázka, kdo celek Jihočechů doplní. Z druholigové Viktorie Žižkov po hostování přichází Michal Řezáč. Ten v pražském mužstvu předváděl solidní výkony a tak písecký rodák dostane šanci ukázat se v zpět Českých Budějovicích. Stejně tak se domů vrací Maksym Talovierov, jenž momentálně hrál za rezervu Sparty a z řad pražského klubu míří do jihočeské metropole také brankář Martin Janáček.

Kádr ale stále není kompletní. “Musíme sehnat ještě nějaké posily. Se třinácti nebo čtrnácti hráči jarní část jen těžko dohrajeme”, přiznal na klubovém webu trenér David Horejš.