Načítání

Zadejte hledaný text

Vítězné tažení nekončí. Jihlava popáté v řadě na Jihočechy nestačila

Úvodní třetina nabídla vyrovnaný hokej z obou stran, který doprovázel dostatek příležitostí na jedné i na druhé straně. Před první sirénou se však dokázal prosadit pouze hosté a to až v poslední probíhající minutě. Ujíždějícímu Michalu Poletínovi se před brankou nabízel Chlubna, na něhož také první jmenovaný mířil přihrávku, ale po zásahu bránících hráčů skončil puk za Kloučkovými zády.

Po první změně stran už se hrála pro Budějovice mnohem příjemnější písnička, když dvěma slepenými góly domácí průběžný stav utkání otočili. A za oběma brankami stál navrátilec Jan Kloz. Nejprve sám vyrovnal, když Endálovu pobídku z první napálil do sítě a pár vteřin později připravil branku právě pro Lukáše Endála, jenž měl při svém počínání dostatek prostoru a přesnou střelou mezi Brožovy betony rozradostnil vyprodanou Budvar arénu.

Rázem mohlo být rozhodnuto, když se puk za Brožem zjevil potřetí, ale rozhodčí byli proti a branku neuznali poté, co měla být dosažena rukou. Vtom svěřenci nového jihlavského trenéra Ujčíka utkání ještě zdramatizovali. Holý zprava nahodil kotouč na Kloučka a ten měl těžkou práci, když nejprve tečoval Pýcha a posléze se jako poslední puku dotkl Milan Davídek, čímž trajektorii změnil natolik, že domácí brankář nedokázal zasáhnout.

Třetí perioda už patřila hokejistům ve žlutém, ale Brož stále držel svůj tým v naději na bodový zisk. S úspěchem se nepotkal Přikryl a po něm ani Karabáček. Holec orazítkoval břevno. Dlouho to vypadalo, že se v utkání body budou dělit, až si pět minut před koncem vzal poslední slovo Miroslav Holec a tentokrát se již nemýlil. Jeho střela po ledě rozvlnila síť za jihlavským brankářem a fanoušci budějovický svatostánek samou radostí málem zbořili. Hosté to zkusili bez brankáře a obrovskou šanci na vyrovnání v samém závěru utkání dostal Čachotský, jenomže Kloučkovu branku minul.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava 3:2 (0:1 2:1 1:0)

Branky a nahrávky: 27. J. Kloz (Endál), 28. Endál (J. Kloz, Pýcha), 55. Holec (Plášil, Šimánek) – 20. Poletín (Chlubna), 35. Davídek (J. Holý)
Vyloučení: 4:2  |  Využití:0:0
Rozhodčí: Čech, Skopal – Tvrdík, Polonyi  |  Diváci: 6421 (vyprodáno)

ČEZ Motor Č. Budějovice
Klouček – Pýcha, Plášil, Vydarený, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec, M. Novák, J. Kloz, J. Veselý – Šimánek, R. Přikryl, Z. Doležal – Karabáček, Prokeš, Endál – Babka.

HC Dukla Jihlava
Jan Brož – Mareš, Staněk, J. Pohl, J. Holý, Černohorský, D. Kolář – Čachotský, Skořepa, Pekr – T. Harkabus, Poletín, Chlubna – Jiránek, Fronk, Anděl – Půža, Lichanec, Davídek.

 

Ohlasy po utkání (zdroj: www,hcmotor.cz)

Václav Prospal (České Budějovice): “První zápas po pauze je vždycky složitý. Navíc, když soupeř vyměnil trenéra, a to se každý hráč chce vytáhnout. Jihlava podala velmi dobrý výkon a jsem rád, že kluci našli cestu k vítězství. Obránce Vydarený má prořízlý prst od soupeřovy brusle, proto jsme stáhli na beka Babku.”

Viktor Ujčík (Jihlava): “Budějovice potvrdily velkou kvalitu, přesto musím kluky za výkon pochválit. V první třetině jsme hráli to, co jsme si představovali. Druhá patřila soupeři, ale podržel nás brankář Brož. Třetí třetina už byla vyrovnaná, ale domácí byli o gól šťastnější.”