Načítání

Zadejte hledaný text

Vítěznou šňůru Motoru po obratu přerušil Chomutov

Vánoční svátky nejsou pro hokejisty Motoru prospěšné. Stejně tak tomu bylo i letos, ačkoliv to vypadalo, že si na svou vítěznou šňůru budou moci navléct desátý korálek. Ve druhé polovině utkání Piráti zápas otočili ve svůj prospěch a po zásluze si připsali tři body a skalp favorita.

Už samotný začátek duelu začal pro domácí tým velkou komplikací, kdy během první minuty usedli na trestnou lavici dva hráči. Početní výhodu proti třem ale Chomutov nevyužil. Naopak, udeřit v oslabení mohl Motor, ale Endálovi se puk zamotal mezi nohama. Jako první se však gólově prosadili hokejisté ve žlutém, když pobídku Christova za záda Pavláta dostal Matouš Venkrbec. Úvodní dějství tak díky jedinému rozsvícení červeného světla lépe zvládli domácí i přes skutečnost, že k několika slušným příležitostem se Chomutov dostal.

Před druhou brankou, která padla v sedmadvacáté minutě, aktivně před soupeřovou klecí operoval Karabáček a přestože ve své snaze zlomil hůl, puk se po dobré Gilbertově přihrávce dostal k Albertu Michnáčovi, který podruhé rozradostnil téměř vyprodanou Budvar arénu.
Když se čas zápasu překlopil do své druhé poloviny, přišel šok a rychlé vyrovnání Pirátů. Nejprve po rychlém přečíslení potrestal chybu domácích Filip Suchý a o neclenou minutu a půl manko vymazal americký křídelník Darby Llewellyn.

Souboj ve třetí třetině tak začaly oba týmy takříkajíc od nuly. Vzít si vedení zpět mohli opět domácí, ale nabídnutou početní výhodu nedokázal v gól proměnit Karabáček a po něm po něm ani Plášil. Naopak ihned po návratu z trestné lavice se ku Kloučkovi hrnul Petr Stloukal a v pádu dokonal obrat svého mužstva. Definitivní rozhodnutí přišlo krátce na to, když pouhé dvě minuty před závěrečnou sirénou přesně pálil Nicolas Hlava. Již málo času zbývalo na dotažení dvoubrankového manka a tak Václavu Prospalovi nezbývali nic jiného, než zkusit zahrozit se šesti hráči v poli. Zívající prázdná brána však byla obrovským lákadlem pro Darbyho Llewellyna a třiadvacetiletý Američan zpoza pravého kruhu upravil skóre na konečných 2:5.

ČEZ Motor České Budějovice – Piráti Chomutov 2:5 (1:0, 1:2 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Venkrbec (Christov), 27. Michnáč (Gilbert, Karabáček) – 36. Suchý (Žovinec, Hlava), 38. Llewellyn (Tomica, J. Svoboda), 56. Stloukal, 59. Hlava (J. Sklenář, Suchý), 59. Llewellyn.
Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Flegl, Hnát  |  Diváci: 6401
Vyloučení: 3:4  |  Využití: 0:0.