Tým trenéra Štefana Bršťáka se v aktuální sezóně prezentuje dobrou aktivitou a to se i v tomto utkání ukázalo jako dobrý recept na úspěch. Už během první desetiminutovky se prosadil Tadeáš Zeman a otevřel skóre na góly bohatého zápasu. Potom ovšem Dolní Dvořiště ve své aktivitě polevilo a svou šanci vycítil také Sedlec poté, co odbila dvacátá minuta. Dvěma slepenými brankami Milana Peška a Lukáše Koňarika hosté nepříznivý výboj otočili ve svůj prospěch, načež mohli hrát opět uklidněněji .
Jenomže osud zápasu měl své plány a dnes to do branek opravdu padalo. Trvalo to jen tři minuty, než Dolní Dvořiště zásluhou Josefa Fořtera opět udeřilo a skóre bylo rázem znovu vyrovnané. Za remízového stavu se ovšem do kabin nešlo. Pět minut před poločasovou přestávkou v tomto divokém zápase padl další gól a vedení Sedleci vrátil úspěšným pokusem zpět Jiří Koch. Do kabin se po pětačtyřiceti minutách hry odcházelo za stavu 2:3.

Po změně stran už to byl zápas domácího týmu a jako první se opět prosadil Tadeáš Zeman, když ze druhého poločasu neuplynula ani minuta. Tentokrát si již domácí nemohli dovolit polevit a tak pokračovali v tempu, které po přestávce nastolili a než odbila hodina hry, o slovo si řekl sám kapitán Šimon Štifter, jenž poslal svůj tým do druhého vedení v zápase.
Dlouho na sebe nenechal čekat ani populární bůr. Ve dvaašedesáté minutě domácí tým zahrával rohový kop z levé strany a ve shluku hráčů před brankou Krále si nejvýše vyskočil Jan Kříž, který si přesně umístěnou hlavičkou připsal premiérový gól v dresu dolnodvořišťského fotbalového klubu. Sedlec byl rázem na kolenou a Štifterova družina na koni, což si žádalo další potrestání. To přišlo po několika málo sekundách. Po dobré práci Michaela Tesaře byl ve stoprocentní příležitosti Jakub Kubík a pro tohoto zkušeného hráče nebyl nejmenší problém uklidit míč do odkryté části brány.
Do konce zápasu sice zbývala ještě půlhodina a dosavadní průběh si říkal o další důvody k radosti, jenže v domácím mužstvu už se další střelec nenašel. Pouze Sedlec ještě esteticky poupravil skóre, když po chybě domácích Jaroslav Zíka přisoudil utkání konečný výsledek 6:4 pouhé tři minuty před koncem. Nic více se již nestalo.
Kompletní fotogalerie z utkání
FK Dolní Dvořiště – SK Sedlec 6:4 (2:3)
Branky: 9. a 46. Zeman, 36. Fořter, 54. Štifter, 62. Kříž, 63 Kubík – 21. Pešek, 23. Koňarik, 40. Koch, 87. Zíka
Žluté karty: Kubík, Kříž, Pecha – Špán
Rozhodčí: Mráz – Muzika, Jelínek
FK Dolní Dvořiště
Růžička – Šrefl, Macanovič, Doucha (68. Sulzer), Kubík (71. Rychtář), Krenauer, Štifter (K), Mi. Tesař, Fořter (77. Pecha), Kříž (85. Hajdák), Zeman (79. Ma. Tesař)
SK Sedlec
Král – Špán, Kučera, Borovka, Ma. Pešek, Zíka (K), Koňarik, Koch (64. Samohejl), Hudec, Mi. Pešek (79. Rýpar), Hovorka (68. Bašar)